Wszystkie zajęcia prowadzimy również online

Debata oksfordzka

Debata oksfordzka jest uniwersalnym narzędziem edukacyjnym i biznesowym. To uporządkowana forma dyskusji, której celem jest przekonanie do stanowiska swojej drużyny. Debata ma ściśle określone zasady, dzięki którym zabronione jest wchodzenie sobie w zdanie, przeszkadzanie oponentom, czy obrażanie. Dzięki temu ludzie uczą się kulturalnej dyskusji i zaczynają rozumieć, że każdy ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie bez przerywania. To ważne zarówno w rozwoju indywidualnym mówców jak i dla poziomu debaty publicznej w naszym kraju. Debatowanie ma wpływ na wiele ważnych kompetencji przemawiającego – między innymi kwestie radzenia sobie z tremą, współpracy w grupie oraz krytycznego myślenia.

Teza debaty powinna być związana z konkretnym problemem społecznym, co nakłania obie drużyny do refleksji nad problemem i jego możliwymi rozwiązaniami. Przez ostatnie lata organizowaliśmy kilkaset debat oksfordzkich, podczas których dyskutowano na przykład nad rozwojem sztucznej inteligencji, wadami i zaletami systemów gospodarczych oraz sharing economy. 

Od lat jesteśmy członkami Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców – jednego z największych środowisk debatanckich naszego kraju. Tworzymy i  koordynujemy Szkołę Debaty, czyli najstarszy turniej debat w Polsce oraz Akademickie Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich. Mieliśmy okazję zorganizować debatę pokazową w Pałacu Prezydenckim w 2019 roku oraz wiele innych turniejów edukacyjnych, między innymi Turniej Debat dla Muzeum Narodowego w Krakowie promujący wystawę #heritage. 

Ponadto każdy z nas jest doświadczonym debatantem. Łącznie wzięliśmy udział w kilku tysiącach debat oksfordzkich oraz parlamentarnych. To pozwala nam efektywnie pracować z młodymi osobami, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z mównicą. Możemy się pochwalić tutoringiem szkół, które pod naszą opieką wygrywały mistrzostwa oraz inne ogólnopolskie turnieje. 

Organizacja debat pokazowych

Organizacja turniejów debatanckich

Sędziowanie debat

Moderacja debat

Prowadzenie Szkolnych Kół Debat

Przygotowanie drużyn do turniejów

Czym się możemy zająć?

Debatowanie oraz organizacja debat to nasza pasja. Zajmujemy się przygotowaniem całych wydarzeń debatanckich lub pojedynczych ich elementów dla szkół, organizacji pozarządowych, samorządów  oraz firm. Jeśli jesteś zainteresowany tematem debaty, zapraszamy do współpracy. 

Nasi trenerzy  dysponują bogatym doświadczeniem w zakresie debatanckim oraz organizacyjnym:

Krzysztof Buła

 • Koordynator główny Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich
 • Zwycięzca VII Turnieju Debat Oksfordzkich Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie 
 • Współtwórca i organizator Polskiego Kongresu Debat
 • Trener debat w IX Liceum w Krakowie, Liceum Sióstr Prezentek w Krakowie, IV Liceum w Olkuszu, Katolickim Liceum w Zabrzu, Zespole Szkół nr 1 w Wolbromiu. 
 • Współtwórca wielu lokalnych inicjatyw edukacyjnych jak Olkuska Liga Debat, Międzyszkolna Liga Debat w Wieliczce.

Jakub Kozłowski

 • Mistrz Polski Debat Oksfordzkich
 • Finalista Mistrzostw Polski Debat Parlamentarnych
 • Finalista i zwycięzca wielu turniejów o randze ogólnopolskiej
 • Sędzia Główny Mistrzostw Polski na szczeblu akademickim a także członek zespołu sędziów głównych Mistrzostw Polski dla licealistów
 • Wieloletni tutor drużyny debatanckiej V LO w Krakowie

Mikołaj Krupa

 • Zdobywca II miejsca XIV edycji Szkoły Debaty
 • Trener debat oksfordzkich w programach liderskich, między innymi: Akademia Liderów RP oraz Krakowska Akademia Samorządności.
 • Sędzia Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich
 • Wieloletni koordynator Szkoły Debaty
 • Trener wystąpień publicznych w takich projektach jak Akademia Debaty, Poznańska Liga Debat oraz Debaty Historyczne IPN

Skontaktuj się z nami

  "