Bezpłatna konsultacja z wystąpień publicznych – 10 najczęstszych pytań

Bezpłatna konsultacja z wystąpień publicznych – 10 najczęstszych pytań

Wstęp

Jeżeli podjąłeś decyzję o tym, że chciałbyś poprawić swoją umiejętność wystąpień publicznych, prawdopodobnie stoisz przed drugim istotnym pytaniem czyli „Jak to zrobić?”. Musimy ułożyć plan i wybrać drogę, która będzie dla nas odpowiednia. W tym celu zachęcamy Cię do skorzystania z bezpłatnej konsultacji z trenerem One Speech. Od powstania firmy przeprowadziliśmy już ponad 1000 konsultacji, ułożyliśmy setki planów rozwojowych, a wiele z nich wdrożyliśmy w życie, pracując z naszymi klientami. Z przyjemnością ułożymy również plan dla Ciebie.

Konsultacja brzmi dość tajemniczo. W tym momencie, być może masz więcej pytań niż odpowiedzi i jest to całkowicie zrozumiałe. Czy aby na pewno darmowa? Ile to trwa? Jak się umówić? Czy muszę się przygotować?  I ostatecznie, czy w ogóle warto? Doskonale rozumiemy, że masz wątpliwości, dlatego poniżej odpowiadamy na 10 najczęściej zadawanych pytań dotyczących konsultacji.

Po co jest konsultacja?

Konsultacja ma trzy główne cele. Pierwszy z nich, to poznanie Twoich potrzeb rozwojowych. Porozmawiamy o Twoim doświadczeniu, o tym co idzie Ci dobrze jak również o tym co jest dla Ciebie największym wyzwaniem. Drugi cel, to konfrontacja Twoich potrzeb z naszymi metodami i sposobami pracy. Porozmawiamy o nich, zobaczymy czy to co mamy Ci co zaoferowania jest dla Ciebie ok i czy „nadajemy na tych samych falach”. Trzeci cel to przygotowanie indywidualnej oferty rozwoju dla Ciebie. Efektem konsultacji jest ułożenie kursu, który będzie do Ciebie dopasowany. Jeżeli w rozmowie wyjdzie, że doskonale radzisz sobie z mową ciała, a największy problem masz ze strukturą wypowiedzi – nie będziemy realizować modułów dotyczących mowy ciała (lub zrobimy to w okrojony sposób), a skupimy się na głównym wyzwaniu czyli strukturze, planując na nią więcej niż zwykle czasu.

W One Speech nie pracujemy „od szablonu”. Każdy rozpisany przez nas kurs jest inny i ma za zadanie realnie odpowiedzieć na Twoje wyzwania.

Jaki jest przebieg konsultacji?

Przebieg konsultacji nawiązuje bezpośrednio do celów i składa się z trzech części – autoanalizy, fakultatywnej mowy oraz podsumowania z uwzględnieniem aspektów technicznych. W ramach autoanalizy trener zapyta Cię o to po co w ogóle chcesz nauczyć się wystąpień publicznych i gdzie nowo nabyte umiejętności będą wykorzystywane. To podstawowe z naszej perspektywy pytanie, dlatego że dzięki niemu będziemy w stanie przygotować kurs, który da Ci umiejętności potrzebne do realnej zmiany w Twoim życiu. Jeżeli wyzwaniem są nieefektywne prezentacje przed klientem – to miarą sukcesu kursu będzie wygłoszenie efektywnej prezentacji w pracy.  W ramach autoanalizy zapytamy również o Twoje mocne i słabe strony oraz dotychczasowe doświadczenie w wystąpieniach.

Jeżeli zdecydowałeś się na konsultację za pośrednictwem spotkania na Google Meet  – zaprosimy Cię do wygłoszenia krótkiej mowy podczas spotkania. Taka mowa pozwoli zweryfikować autoanalizę w praktyce, a Ty otrzymasz od razu komentarz zwrotny na czym warto się skupić. Mowa podczas konsultacji to dla nas dodatkowy materiał do analizy, daje więcej danych i pozwala lepiej przygotować kurs – jeżeli jednak przeprowadzasz konsultację podczas rozmowy telefonicznej lub nie chcesz wygłaszać mowy na pierwszym spotkaniu – nic nie szkodzi. W takiej sytuacji przygotujemy propozycję rozwoju dla Ciebie w oparciu o dane które otrzymaliśmy a ich weryfikacja nastąpi na pierwszym spotkaniu w ramach kursu.  

Podsumowanie to trzecia część konsultacji i w niej skupiamy się na opisaniu naszej wstępnej propozycji dla Ciebie, metod jakimi pracujemy i szczegółów jak wygląda prowadzony przez nas kurs. W tym miejscu odpowiemy również na Twoje pytania. Omówimy też aspekty techniczne jak Twoje preferencje dotyczące formy spotkań – stacjonarnie czy online, u Ciebie czy w naszym biurze. Z przyjemnością zaprosimy Cię do naszego biura w Krakowie, jeżeli jednak wolisz pracować u siebie lub zdalnie – nie ma problemu. Pracujemy w całej Polsce 😊

Efektem konsultacji jest ułożenie indywidualnego planu rozwoju. Taki plan otrzymujesz mailowo do 24h od momentu konsultacji.

Ile trwa konsultacja?  

Konsultacja trwa ok. 20 minut. Dla większej swobody zachęcamy aby w kalendarzu zarezerwować 30 minut.

W jakich godzinach możliwa jest konsultacja? Czy możemy porozmawiać w weekend?

Konsultacja może odbyć się zarówno w tygodniu jak i w weekend o wygodnej dla Ciebie godzinie. Zwyczajowo pracujemy od 8 do 20, jeżeli jednak preferujesz inne godziny, możemy się dostosować. Jeżeli Twoje plany się zmieniły i nie możesz przyjść na umówioną wcześniej konsultację – daj nam znać mailowo lub telefonicznie.

Czy konsultacja jest naprawdę darmowa? Czy są jakieś warunki?

Tak, konsultacja jest w pełni darmowa. Nie ma wymagań ani dodatkowych warunków aby z niej skorzystać. Udział w konsultacji nie zobowiązuje do zakupu kursu.

Jak umówić się na konsultację?

Najprostszym sposobem jest skorzystanie z formularza kontaktowego na stronie One Speech, dostępnego TUTAJ. W treści wiadomości, możesz napisać wygodną dla Ciebie datę i godzinę a my postaramy się dopasować. Możesz także zadzwonić na numer 573 559 932 i od razu ustalić datę i godzinę spotkania. Jeżeli chcesz umówić się na konsultacje z konkretnym trenerem – napisz do nas na LinkedIn.

Krzysztof Buła

Jakub Kozłowski

Gdy do nas napiszesz bez wskazania preferencji terminu, odpiszemy z propozycją trzech najbliższych terminów konsultacji do wyboru. Jeżeli żaden z nich Ci nie odpowiada – możesz zaproponować własną propozycję a my postaramy się dopasować.  Po ustaleniu daty i godziny, otrzymujesz link do konsultacji lub wskazówki dojazdu do naszego biura.

Jaka jest forma konsultacji? Czy możemy spotkać się na żywo?

Zwyczajowo nasze konsultacje odbywają się w formie spotkań online za pośrednictwem platformy Google Meet. Spotkanie online możemy również łatwo zastąpić rozmową telefoniczną.  Jeżeli jednak preferujesz spotkanie stacjonarne, szczególnie jeżeli jesteś z Krakowa – zapraszamy na kawę do naszego biura.

Czy mam przygotować się do konsultacji?

Nie ma takiej potrzeby. Konsultacja jest w formie zwykłej luźnej rozmowy i możesz ją odbyć spontanicznie. Jeżeli Twoje cele rozwojowe są niekonkretne i nie jesteś pewny czy wystąpienia publiczne są dla Ciebie – konsultacja pomoże Ci odpowiedzieć na Twoje pytania.  

Kto prowadzi konsultacje?

Konsultacje zwykle prowadzi jeden ze wspólników One Speech – Jakub lub Krzysztof. Jeżeli po konsultacji zdecydujesz się na kurs, to osoba która prowadziła konsultacje, będzie jednocześnie Twoim głównym trenerem i opiekunem kursu.

Czy po konsultacji dostanę podsumowanie?

Jeżeli na konsultacji uznaliśmy, że jest pole do współpracy, przygotujemy dla Ciebie indywidualną propozycję rozwoju w wystąpieniach publicznych. Propozycję zostanie przygotowana na podstawie rozmowy i będzie zawierać wnioski, które z niej wyciągnęliśmy. Będzie to nasza wstępna oferta – jesteśmy otwarci na Twój komentarz i potencjalne zmiany. Przygotowana propozycja kursu ma być efektem naszych wspólnych ustaleń. Po przesłaniu propozycji porozmawiać telefonicznie lub umówić się na kolejne spotkanie online. Propozycję otrzymasz do 24h od spotkania.

Podsumowanie

Powyżej odpowiedzieliśmy na najczęściej zadawane pytania przez osoby zainteresowane konsultacją. Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na Twoje pytania powyżej – zachęcamy do kontaktu. Jeżeli chcesz umówić się na bezpłatną konsultację, napisz do nas wiadomość za pomocą formularza dostępnego TUTAJ.

Napisz do autora

Skontaktuj się z nami

    "