O nas

Trzech trenerów wystąpień publicznych, wieloletnia przyjaźń oraz wspólny cel, czyli zmiana myślenia o rozwoju w przemawianiu - te trzy rzeczy doprowadziły do powstania One Speech. Naszą misją jest, aby Twoje wystąpienia stały się atutem mającym realny wpływ na życie zawodowe i prywatne.

Szybko zmieniający się świat wymaga od Ciebie wszechstronnej wiedzy i kompetencji. W zakresie umiejętności miękkich poprowadzimy Cię krok po kroku. Metody i narzędzia, które dla Ciebie przygotowaliśmy pozwolą Ci nieustannie się rozwijać, a przede wszystkim odczuwać wymierne efekty tam, gdzie tego oczekujesz. Poznaj nas bliżej i przekonaj się, że możesz nam zaufać.

Krzysztof Buła

Prezes Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców, trener wystąpień publicznych i argumentacji, koordynator Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Na sali szkoleniowej spędził już ponad 1000 godzin. Często powtarza, że wystąpienie w którym nie postawiliśmy sobie wyzwania jest wystąpieniem straconym.

Założyciel i Prezes Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców, członek zarządu Fundacji Projekty Edukacyjne, od ponad 10 lat związany z edukacją obywatelską w zakresie jakości debaty publicznej w Polsce. Trener retoryki i wystąpień publicznych, popularyzator idei debaty oksfordzkiej w Polsce. Zafascynowany dialogiem, sztuką dyskusji i komunikacją międzyludzką.

Absolwent Szkoły Trenerów Uniwersytetu Jagiellońskiego, spędził ponad 1500 godzin na sali szkoleniowej. Ukończył kurs dydaktyki Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM oraz kurs Fundacji Szkoły Liderów. Koordynator Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich, ogólnopolskiego projektu rozwijającego kompetencje komunikacyjne studentów. Poprzez wykłady, debaty pokazowe i turnieje debat projekt dotarł do ponad 5000 studentów w Polsce. W ramach Mistrzostw współtworzył i przeprowadzał program ponad 250 szkoleń na 40 uniwersytetach. Wieloletni sędzia debat na poziomie zarówno szkolnym jak i akademickim.

Jako trener wystąpień i debat prowadził drużyny IX Liceum w Krakowie, I Liceum Ogólnokształcącego w Wieliczce, Zespołu Szkół w Wolbromiu czy IV Liceum w Olkuszu. Jest przekonany, że sztuki wystąpień i dyskusji, może nauczyć się każdy, dlatego często angażuje się we wdrażanie programów rozwoju kompetencji społecznych w mniejszych miejscowościach. Za największe wyzwanie, traktuje rozwój kompetencji miękkich u uczniów i uczennic, niezbędnych przez wzgląd na potrzeby przyszłego rynku pracy i Przemysłu 4.0.

Magister Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim. W swojej dotychczasowej pracy prowadził zajęcia w ramach programów liderskich dla prawników, pracowników administracji, reprezentantów III sektora. Interesuje się psychologią, sportem oraz public relations.

Jakub Kozłowski

Wiceprezes Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców, trener wystąpień publicznych, Mistrz Polski Debat Oksfordzkich. Doktorant w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kluczowa elementem każdego wystąpienia jest dla niego perswazyjność, najlepiej oparta na efektywnej argumentacji.

W wystąpieniach publicznych realizuje się na trzech polach: jako mówca, szkoleniowiec i sędzia debat. Każda z tych ról daje mu ogromną satysfakcję i w każdej z nich dysponuje wieloletnim doświadczeniem. Jedną z jego największych ambicji jest przyczynienie się do poprawy stanu debaty publicznej w Polsce poprzez pracę u podstaw.

Jego kolejną – obok wystąpień publicznych i debat – pasją jest nauka. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Absolwent programów na University of Antwerp, Leiden University czy Julius Maximilians Universität w Würzburgu. Stypendysta stypendium dla wybitnych studentów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wielokrotny stypendysta Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, autor publikacji naukowych i prelegent na konferencjach w Polsce i za granicą. Obecnie doktorant w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych UJ, przygotowuje rozprawę doktorską dotyczącą perspektyw rozwoju prawa Unii Europejskiej wobec sztucznej inteligencji. Prowadzi także zajęcia dydaktyczne dla studentów.

Występując jako mówca został Mistrzem Polski Debat Oksfordzkich, Finalistą Mistrzostw Polski Debat Parlamentarnych i zwycięzcą Lokalnego Konkursu Krasomówczego dla prawników. Zwyciężał i osiągał finały wielu innych konkursów i turniejów, reprezentując Uniwersytet Jagielloński między innymi na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą czy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Prowadził szkolenia podczas wydarzeń organizowanych przez takie podmioty jak Platforma Przemysłu Przyszłości, Krakowska Akademia Samorządności, Fundacja Edukacyjna G5. Wieloletni tutor drużyny debatanckiej V LO w Krakowie. Członek Zespołu Merytorycznego Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich zarówno na szczeblu akademickim jak i licealnym. Wiceprezes Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców.

Mikołaj Krupa

Trener prezentacji biznesowych i wystąpień publicznych. Wieloletni członek Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców oraz szkoleniowiec Akademii Retoryki. W wystąpieniach publicznych najbardziej docenia naturalność mówcy – to na niej buduje się autorytet i osiąga zamierzone efekty.

Tematyką wystąpień publicznych zainteresował się niemal dziewięć lat temu, gdy rozpoczął swoją przygodę z debatami oksfordzkimi. Od tego czasu wiele się zmieniło – przeszedł drogę od debatanta przez sędziego debat, aż po zawodowego trenera. Na co dzień pracuje z managerami, ludźmi biznesu oraz osobami, które aspirują do bycia w przyszłości liderami naszego kraju.

W swojej pracy skupia się przede wszystkim na rozwoju klienta. Nigdy nie ma gotowego i sztywnego planu na szkolenie, zawsze tworzy go indywidualnie wraz z uczestnikami szkolenia – dzięki temu może skupić się na najistotniejszych dla nich elementach. Stara się każdej osobie wskazać jej zalety, by świadomie i efektywnie wykorzystywać je podczas wszystkich prezentacji.

Przez lata jego działalności, miał przyjemność prowadzić szkolenia dla wielu firm i organizacji. Były to między innymi: PKN Orlen, Polski Fundusz Rozwoju, Akademia Liderów Rzeczypospolitej, IAESTE Poland, Instytut Pamięci Narodowej, Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych, Liga NGOs. Jest członkiem Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców oraz trenerem Akademii Retoryki.

Z wykształcenia jest fizykiem. Ukończył studia na Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Pracuje jako ekspert przy realizacji projektów badawczo – rozwojowych w Instytucie Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk. Dzięki temu zebrał ogromne doświadczenie podczas wielu wystąpień na ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach naukowych.

Nasza historia

Każdy z nas ma za sobą udział w setkach debat i dyskusji. Jesteśmy aktywnymi debatantami sportowymi w w formacie oksfordzkim, formacie british parliamentary debate i innych. Pośród rozmaitych wyróżnień, najbardziej jesteśmy dumni z tytułu Mistrza Polski Debat Oksfordzkich,  jak i tytułu finalisty Mistrzostw Polski Debat Parlamentarnych zdobytych przez Jakuba Kozłowskiego.

Jesteśmy doświadczonymi organizatorami dużych wydarzeń związanych z retoryką, dyskusją czy przemawianiem. Krzysztof Buła jest współtwórcą idei Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich i ich aktualnym koordynatorem. Mistrzostwa dotarły już do ponad 5000 studentów na 40 uczelniach w Polsce poprzez warsztaty, wykłady czy turnieje debat. Uczestniczyliśmy również w organizacji wydarzeń dla takich instytucji, jak Kancelaria Prezydenta RP, Polska Akademia Nauk czy Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Jesteśmy członkami Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców zajmującego się poprawą poziomu debaty publicznej w Polsce. Jako jego członkowie szeroko współpracowaliśmy z innymi organizacjami pozarządowymi, władzami lokalnymi czy instytucjami publicznymi propagując nowoczesne metody dydaktyczne rozwijające umiejętności miękkie uczniów i studentów. Wszyscy jesteśmy absolwentami Szkoły Debaty – krakowskiego konkursu retorycznego,  gdzie odkryliśmy swoją pasję. Dlatego dziś, z przyjemnością wspieramy każdą inicjatywę rozwijającą społeczeństwo obywatelskie.

Doświadczenie prezentacyjne zbieraliśmy jako prelegenci i paneliści wielu międzynarodowych oraz ogólnopolskich konferencji naukowych. Jesteśmy przekonani, że nawet najlepsze pomysły bez odpowiedniego przedstawienia nie mają siły przebicia. W 2019 roku Mikołaj Krupa dzięki swojej prezentacji „Wodór jako paliwo przyszłości” wygrał ogólnopolski konkurs Młodzi Innowacyjni dla PGNIG

Jesteśmy regularnie zapraszani przez organizatorów ogólnopolskich wydarzeń dotyczących wystąpień publicznych w charakterze ekspertów i sędziów. Uczestniczyliśmy w panelach sędziowskich konkursów krasomówczych takich, jak Najlepszy Polski Mówca czy Ogólnopolski Konkurs Retoryczny organizowanych przez Akademię Retoryki. Regularnie sędziujemy  również finały Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich organizowanych przez Fundację Edukacyjną G5.

Od lat prowadzimy szkolenia dotyczące między innymi wystąpień publicznych, argumentacji, czy mowy ciała. Prowadziliśmy warsztaty na zlecenia takich instytucji jak Miasto Kraków, Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych, Parlament Studentów RP czy firm Tukan i Bricolage Publishing. Połączyliśmy siły aby to co kochamy robić jeszcze efektywniej. Zapraszamy do współpracy!

Każdy z nas ma za sobą udział w setkach debat i dyskusji. Jesteśmy aktywnymi debatantami sportowymi w formacie oksfordzkim, formacie british parliamentary debate i innych. Pośród rozmaitych wyróżnień, najbardziej jesteśmy dumni z tytułu Mistrza Polski Debat Oksfordzkich,  jak i tytułu finalisty Mistrzostw Polski Debat Parlamentarnych zdobytych przez Jakuba Kozłowskiego.

Doświadczenie prezentacyjne zbieraliśmy jako prelegenci i paneliści wielu międzynarodowych oraz ogólnopolskich konferencji naukowych. Jesteśmy przekonani, że nawet najlepsze pomysły bez odpowiedniego przedstawienia nie mają siły przebicia. W 2019 roku Mikołaj Krupa dzięki swojej prezentacji „Wodór jako paliwo przyszłości” wygrał ogólnopolski konkurs Młodzi Innowacyjni dla PGNIG

Jesteśmy doświadczonymi organizatorami dużych wydarzeń związanych z retoryką, dyskusją czy przemawianiem. Krzysztof Buła jest współtwórcą idei Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich i ich aktualnym koordynatorem. Mistrzostwa dotarły już do ponad 5000 studentów na 40 uczelniach w Polsce poprzez warsztaty, wykłady czy turnieje debat. Uczestniczyliśmy również w organizacji wydarzeń dla takich instytucji, jak Kancelaria Prezydenta RP, Polska Akademia Nauk czy Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Jesteśmy regularnie zapraszani przez organizatorów ogólnopolskich wydarzeń dotyczących wystąpień publicznych w charakterze ekspertów i sędziów. Uczestniczyliśmy w panelach sędziowskich konkursów krasomówczych takich, jak Najlepszy Polski Mówca czy Ogólnopolski Konkurs Retoryczny organizowanych przez Akademię Retoryki. Regularnie sędziujemy  również finały Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich organizowanych przez Fundację Edukacyjną G5.

Jesteśmy członkami Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców zajmującego się poprawą poziomu debaty publicznej w Polsce. Jako jego członkowie szeroko współpracowaliśmy z innymi organizacjami pozarządowymi, władzami lokalnymi czy instytucjami publicznymi propagując nowoczesne metody dydaktyczne rozwijające umiejętności miękkie uczniów i studentów. Wszyscy jesteśmy absolwentami Szkoły Debaty – krakowskiego konkursu retorycznego,  gdzie odkryliśmy swoją pasję. Dlatego dziś, z przyjemnością wspieramy każdą inicjatywę rozwijającą społeczeństwo obywatelskie.

Od lat prowadzimy szkolenia dotyczące między innymi wystąpień publicznych, argumentacji, czy mowy ciała. Prowadziliśmy warsztaty na zlecenia takich instytucji jak Miasto Kraków, Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych, Parlament Studentów RP czy firm Tukan i Bricolage Publishing. Połączyliśmy siły aby to co kochamy robić jeszcze efektywniej. Zapraszamy do współpracy!

Dowiedz się więcej o naszej ofercie

Rozwój indywidualny

Zajęcia indywidualne

Indywidualne spotkania, na których pomagamy rozwijać kompetencje niezbędne podczas Twoich aktywności. Praca jeden na jeden z trenerem to elastyczność czasowa, rozbudowany feedback oraz dopasowane tempo zajęć.

Zobacz więcej arrow

Indywidualny Rozwój Lidera

Autorski program One Speech cechuje się unikatowym podejściem do rozwoju kompetencji miękkich. Indywidualny Rozwój Lidera przeznaczony jest zarówno dla tych którzy chcą usprawnić swój aktualny warsztat liderski, jak i dla tych którzy chcą być liderami w przyszłości.

Zobacz więcej arrow

Szkolenia otwarte

Szkolenia grupowe o różnorodnej tematyce dla wszystkich zainteresowanych. Oferujemy spotkania w małych grupach, by zarówno skupić się na każdym uczestniku, jak i wykorzystać zalety pracy grupowej w dobrej atmosferze. Sprawdź najbliższe terminy szkoleń otwartych!

Zobacz więcej arrow

Biznes

Train Your Team

Autorski program One Speech, polegający na regularnych zajęciach dla grup firmowych. Jest to nowość na rynku, zmieniająca dotychczasowy model wsparcia zespołów – pozwala pracownikom zrobić przerwę od codziennych obowiązków i spotkać się z nami, by popracować nad umiejętnościami komunikacyjnymi

Zobacz więcej arrow

Przygotowanie wystąpień i prezentacji biznesowych

Tworzenie prezentacji multimedialnej, przygotowanie mowy, treningi oraz obszerna ewaluacja to obszary, w których wspieramy naszych klientów. Robimy to, by ich wystąpienia były jeszcze bardziej efektywne, a także nie wiązały się z długim przygotowaniem i nadmiernym stresem.

Zobacz więcej arrow

Szkolenia zamknięte

Usługa dla firm chcących zorganizować szkolenie dla swoich pracowników w zakresie autoprezentacji oraz komunikacji wewnątrz zespołu. Dzięki warsztatom zamkniętym dbamy o standaryzację wiedzy, jak również jej rozszerzenie o niezbędne w biznesie umiejętności.

Zobacz więcej arrow

Młodzież i Szkoła

Młodzież

Oferta dla uczniów, chcących poszerzyć swoje umiejętności komunikacyjne niezbędne w procesie edukacji i dorosłym życiu. W tej ofercie znajdują standardowe zajęcia indywidualne oraz autorski program rozwoju kreatywności Train Your Brain.

Zobacz więcej arrow

Dla szkoły

Kompleksowa oferta przygotowana dla szkół oraz placówek edukacyjnych. Produkty skupiają się na pełnym wsparciu uczniów oraz kadry nauczycielskiej, dzięki czemu zwiększane są atrakcyjność i prestiż szkoły z perspektywy młodzieży i rodziców.

Zobacz więcej arrow

Debata oksfordzka

Debata oksfordzka to obszar naszej wieloletniej działalności, z której jesteśmy szczególnie dumni. Zajmujemy się kompleksową organizacją debat oraz wsparciem klientów w pojedynczych jej elementach. Sprawdź czym są debaty oksfordzkie.

Zobacz więcej arrow

Skontaktuj się z nami

    "